732
223813
فایل PDF تقویم 1400 - موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران

فایل PDF تقویم 1400 - موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران

دانلود فایل PDF تقویم ۱۴۰۰ ، موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران.

همه ساله موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در نیمسال دوم سال اقدام به انتشار فایل PDF تقویم سال می‌نماید که مبنای طراحی، انتشار و چاپ تقویم‌ها قرار می‌گیرد. در این بخش شما می‌توانید فایل PDF تقویم ۱۴۰۰ بصورت رایگان دانلود نمایید.

متأسفانه اخیرا سایت‌های نامعتبری پیدا شده‌اند که قبل از انتشار تقویم توسط موسسه ژئوفیزیک و صرفا از طریق سایت‌هایی مثل time.ir اقدام به طراحی و فروش تقویم می‌نمایند.

این کار موجب اشکالات جدی در تقویم ها می‌شود از جمله:

 • عدم هم‌خوانی تقویم‌های شمسی و قمری
 • عدم درج صحیح تعطیلاتی که بر اساس تقویم قمری هستند. مانند: میلاد و شهادت ائمه اطهار (علیهم‌السلام)
 • عدم هماهنگی مناسبت‌ها ملی و مذهبی درج شده با تقویم موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران

استودیوی طراحی نقش همه ساله بعد از انتشار فایل PDF تقویم توسط موسسه ژئو فیزیک اقدام به تطبیق تقویم‌های طراحی شده می‌نماید تا تقویم‌ها در کمال صحت و بی عیب و نقص باشند.
برای دانلود کردن فایل PDF منتشر شده توسط موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاهده اطلاعات بیشتر


بر اساس مصوبه هیأت محترم وزیران در جلسه مورخ ۲۲ تیر ۱۳۷۹ و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران موظف است تا پایان تیر ماه هر سال نسبت به استخراج و تنظیم تقویم کشور برای سال بعد اقدام نماید.

فایل PDF تقویم ۱۴۰۰ – موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران

در تهیه تقویم کشور بر اساس اعلام شورای فرهنگ عمومی مناسبتهای ایرانی بر مبنای تقویم ایران و مناسبتهای خارجی بر مبنای تقویم‌های معتبر خارجی تعیین و تنظیم می‌شود.

این مصوبه به امضای آقای دکتر حسن حبیبی، معاون اول محترم رئیس جمهور، با شماره ۱۷۶۰۳/ت ۲۲۲۳۷ ه مورخ ۳ مرداد ۱۳۷۹ به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شده است.

بر اساس مصوبه مذکور، جهت بهره‌گیری از کلیه ظرفیتهای موجود در استخراج و تنظیم تقویم کشور و انجام پژوهش در زمینه‌های تقویم و اوقات شرعی، مؤسسه ژئوفیزیک طی نامه شماره ۲۲۹۸/۹۳ مورخ ۱۳ مرداد ۱۳۸۱ به معاون پژوهشی دانشگاه تهران پیشنهاد داد تا استخراج تقویم رسمی کشور شورایی صورت گیرد. معاون پژوهشی دانشگاه تهران در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۸۱ با پیشنهاد تشکیل مرکز تقویم دانشگاه تهران و معرفی اعضای شورای مرکز تقویم موافقت کرد.

با حکم ریاست محترم دانشگاه تهران برای مدت ۳ سال از تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۸۱ آقایان دکتر محمد تقی عدالتی، سید مصطفی میرسلیم، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین علیرضا موحدنژاد، محمد باقری، حمیدرضا گیاهی یزدی، فرید قاسملو و محمد سمیعی به عنوان اعضای شورای مرکز تقویم دانشگاه تهران منصوب شدند. همچنین آقای دکتر محمد تقی عدالتی از تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۸۱ با حکم ریاست محترم دانشگاه تهران به عنوان اولین رئیس مرکز تقویم دانشگاه تهران منصوب شدند. در پی استعفای آقای محمد باقری از عضویت در شورای مرکز تقویم از تاریخ ۸ مهر ۱۳۸۲ آقای دکتر رضا عبداللهی با حکم ریاست محترم دانشگاه تهران به عنوان عضو جدید شورا منصوب شدند.
در سال ۱۳۸۱ اعضای شورای مرکز تقویم فعالیت خود را با استخراج و تنظیم تقویم سال ۱۳۸۲ هجری شمسی و تهیه و تدوین اساسنامه مرکز تقویم آغاز نمودند. پس از این، اساسنامه تهیه شده در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۸۱ به تصویب هیأت رئیسه محترم دانشگاه تهران رسید.

مطابق اساسنامه مرکز تقویم، اعضای شورای مرکز عبارت‌اند از:

  • معاون پژوهشی دانشگاه تهران (رئیس شورا)
  • رئیس موسسه ژئوفیزیک (نایب رئیس شورا)
 • هفت نفر از تقویم‌شناسان و خبرگان موضوع تقویم نویسی

هم‌چنین مطابق این اساسنامه، شورای مرکز موظف است قبل از پایان خرداد هر سال، کار استخراج و تنظیم تقویم سال بعد را انجام دهد. تقویم استخراجی و اوقات شرعی هنگامی مصوب تلقی می‌گردد که به تصویب دست کم ۵ نفر از متخصصان تقویم عضو شورا برسد.

فایل PDF تقویم ۱۴۰۰ – موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران

به منظور تدقیق تقویم قمری، در تاریخ ۲۶ مهر ۱۳۸۳ اعضای شورای مرکز تقویم و اعضای دفتر ستاد استهلال مقام معظم رهبری این توفیق را حاصل نمودند که به مدت ۹۰ دقیقه به حضور معظّم‌له برسند و سؤالاتی را درباره رؤیت هلال با چشم مسلح و مباحث فقهی و رؤیت هلال ماه مطرح کنند. هم‌چنین در اردیبهشت ۱۳۸۳ این شورا در خصوص اعتبار فقهی توسعه رؤیت هلال، حد توان دوربین در اعتبار شرعی رؤیت با چشم مسلح سؤالاتی را به صورت مکتوب به حضور مقام معظم رهبری ارائه کرد که در خرداد ۸۳ پاسخ آنها دریافت گردید.

شورای مرکز تقویم کتابخانه‌ای تخصصی در زمینه تقویم تأسیس کرده است که در حال حاضر، مجموعه این کتابها به عنوان بخشی از کتابخانه مؤسسه ژئوفیزیک در محل کتابخانه و مرکز اسناد مؤسسه نگهداری می‌شوند.


4 دیدگاه ها

 1. علیرضا شخصی استاد گفت:

  درودبرشما. بسیار خوب ولی با این دنیای الکترونیک و پر سرعت باید عالی باشید. علیرضا شخصی استاد مدرس علوم ذهنی NLP و دوره های شخصیت شناسی رفتاری برپایه مدل DISC

 2. میلاد گفت:

  انشاالله که امسال سال خوب و خوش و به دور از بلا باشه..
  سالی خوب و خوش برای تک تک ایرانیان عزیز و مهمان نواز..
  سالی پر از آرامش و خیر و برکت برای همه مردم سر زمینم
  (ارادتمند همه شما میلاد).#خوزستان#بهبهان#

 3. جعفر جعفری گفت:

  آقا این قضیه محاسبات موسسه ژئو فیزیک برای شروع سده جدید چیه ؟ یک اطلاعیه زدن که موسسه محاسباتی کرده اما درنهایت پذیرفته چون در عرف سال اول قرن سال یک هست پس ۱۰۰سال بعد میشه آخر اسفند سال ۱۰۰ و لذا سده جدید از ۱۴۰۱ شروع میشه ! البته که این مهملی بیش نیست ولی در سایت موسسه هم چیزی نزده و تکذیبیه ایی هم نداده . حالا داستان چیه ؟

 4. محمد نوروزی گفت:

  از موسسه ی ژئوفیزیک دانشگاه تهران سپاسگزارم که درباره ی برداشت نادرست از آغاز و پایان قرن، پاسخ روشن و تمام کننده ای داد. هرچند این مساله ی ساده ی ریاضی، در حد سواد و درک ریاضی دانش آموزان سال یکم دبیرستان است، ولی من گاهی به برخی استادان دانشگاه برخوردم که از درک آن ناتوانند و بر اشتباهشان پای می فشارند و حتی پس از پی بردن به آن، حاضر نیستند به خاطر پافشاری بر اشتباهشان، عذرخواهی کنند. البته تا زمانی که در آموزش و پرورش و آموزش عالی، در هر درس با نمره ی ۱۰ می توان کارنامه ی قبولی گرفت، این گونه نادرست پنداری ها شگفت آور نیست، آنهم در مساله ای ریاضی که جای محاسبه و رسیدن به یک جواب است و جای اختلاف برداشت نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به حساب کاربری

آدرس ایمیل خود را جهت بازیابی گذرواژه وارد نمایید

ثبت نام فراموشی رمز؟